Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (044) 300 25 17 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Підтяжка обличчя, показання для проведення

фейсліфтинг, підтяжка обличчя, підтяжка шиїЗараз операції по усуненню негативних вікових змін обличчя і шиї користуються великим попитом. У житті урбаністичного суспільства конкуренція за привабливу зовнішність набуває все більшого розмаху. Виглядати молодо і гарно - одна з найважливіших складових життєвого успіху.

Анатомічні аспекти фейсліфтинга

За визначенням, виличні м'язи і круговий м'яз ока є частиною структури поверхневої м'язово-апоневротичної системи (SMAS). Насправді ці м'язи не входять в структуру клаптя, а являються дном диссекційної кишені. Виличний клапоть містить фіброзований виличний жир і дійсно м'язову структуру нижньолатерального сектора кругової м'язи ока, але не всю площину SMAS, як це прийнято коментувати. Надійність верхньої частини клаптя забезпечується безліччю поперечних сполучнотканинних тяжів і зв'язок, які відсікаються при мобілізації клаптя. Цей матрикс визначає індивідуальні особливості клаптя. Надійність його верхньої частині залежить від жорсткості і пружності сполучнотканинного каркаса.

Підтяжка обличчя. Операція

фейсліфтинг, підтяжка обличчя, підтяжка шиї Операція фейсліфтинг виконується під загальним наркозом і триває 2,5-4 години. Безліч різних по довжині і формі шкірних розрізів застосовуються з урахуванням анатомічних особливостей і сприяють вирішенню певних естетичних задач.

Залежно від віку пацієнта, особливостей кісткової опори, ступеня мобільності тканин, роз'єднаності окремих структурних елементів застосовуються різні способи елевації м'якотканинних структур обличчя. Але, все ж, в більшій частині клінічних випадків використовуються традиційні методи SMAS пластики, що зарекомендували себе як найбільш результативні та безпечні. Запропоновано десятки модифікацій даної операції кругової підтяжки обличчя, більшість з яких мають своїх авторів і назви, але практично всі вони базуються на схожих принципах. Зараз ці операції найчастіше застосовуються в естетичній хірургії обличчя.

За роки роботи зі SMAS хірургічна техніка пройшла ряд етапів вдосконалення. Сучасна тактика підтяжки обличчя - це розширена мобілізація клаптя, що руйнує межі сполучнотканинних зрощень між латеральним і медіальним відділом обличчя. Поглиблена суб-SMAS диссекція з розтином усіх підтримуючих зв'язок (extended SMAS technique) відкрила зовсім нові перспективи хірургії обличчя. Широкоплощинна мобілізація дозволяє роутвати клапоть в цілому. Розтягування і розсічення його структури дає можливість переміщати сектори SMAS по різним оптимальним векторам.

Найчастіше кругова підтяжка обличчя і шиї (фейсліфтинг) не обмежується тільки лише фіксацією фасції і шкірною пластикою. Якщо на даній ділянці є надлишкові жирові відкладення, їх видаляють за допомогою ліпосакції.

Після операції

Якщо Ви вирішили зробити підтяжку обличчя (фейсліфтинг), пам'ятайте, що реабілітація після глибокого ліфтингу триває близько одного місяця, а оніміння шкіри і остаточне формування рубців до 6-8 місяців. Після операції близько 24 - 48 годин пацієнт залишається в клініці, під наглядом медичного персоналу. Далі, пацієнт перебуває вдома, періодично відвідуючи клініку для перев'язок і проходження спеціального реабілітаційного курсу. У період до 2 тижнів визначається набряклість обличчя, ущільнення на бічних поверхнях щік, помірна болючість, синці. Шви розсмоктуються за 10 - 12 діб.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
06-03-2017