Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56-02-11 +38 (093) 462 28 81 +38 (095) 688 25 07 +38 (097) 762 90 05

Ідеальні груди

Груди перед операцієюОперація по збільшенню грудей (мамопластика) користується найбільшим попитом в пластичній хірургії. За оцінками фахівців, в світі зараз проводиться більше 100 000 грудних імплантацій на рік. Основні причини, які спонукають жінок звертатися за допомогою до пластичного хірурга - маленькі груди від природи, зміни, викликані пологами і годуванням, асиметрія молочних залоз.

Перше питання пацієнток, які звертаються до нашої клініки: «чи не шкідлива установка імплантів, чи не має операція загального впливу на організм?»

Щоб визначити, чи є зв'язок між раком молочних залоз і силіконовими імплантами, було проведено порівняння групи жінок, які вдалися до грудної імплантації, з рівною за чисельністю і віком групою жінок, які не збільшували груди силіконовими імплантами. У цих групах відстежувалася частота онкопатології. В результаті, на превеликий подив, виявилося, що частота онкопатології молочних залоз у групі без імплантів вище. Повторюю - результат даного дослідження, проведеного в суворо наукових рамках, полягає в тому, що ризик раку молочних залоз для жінок з імплантами нижче, а не вище. Так само, дослідження, проведені в клініці Мейо в США довели, що між силіконовими імплантами і аутоімунними захворюваннями не виявлено жодного зв'язку.

При аугментаційній (збільшення) пластиці грудей, всі імпланти, що використовуються сьогодні, мають міцну оболонку з гладкою або текстурованою поверхнею. Імпланти можуть бути круглої, анатомічної, краплеподібної форми, так само вони мають різну проекцію. В кожному окремому випадку, після оцінки характеру покривних тканин, форми кісткової опори, ширини основи молочної залози, індивідуальних побажань пацієнтки, підбираються імплантати певного розміру і форми, проекції. Оцінка всіх параметрів необхідна для досягнення максимально естетичних результатів.

Сьогодні в Україні представлені три основні великі компанії - світові лідери у виробництві грудних імплантатів. Ці фірми дають гарантію на свою продукцію, мають широку лінійку розмірів і сертифіковані в Україні

  • Політехсілімед, Германія;
  • McGhan, США; США; зараз називаються Allergan
  • Ментор, США.

Важливим моментом є достатня інформованість пацієнток перед операцією по збільшенню грудей. Необхідно мати реалістичні очікування відносно результату, бути ознайомленими з можливими ризиками, особливостями відновного періоду. Всі пацієнти, що йдуть на пластику грудей, обов'язково проходять лабораторне обстеження - УЗД молочних залоз або мамографію.

Операція аугментаційна пластика грудей

Найкращий вид інтраопераційного знеболення - поєднання загальної анестезії з місцевою. Це дозволяє усунути всі неприємні відчуття під час мамопластики і полегшити стан безпосередньо після неї. Пластика грудей

Використовується три основних доступа для формування тканинної кишені. Це субмамарний доступ (в борозні під молочною залозою), аксилярний (в пахвовій западині), трансареолярний (по краю ареоли). Найменш травматичним і найбільш часто вживаним є субмамарний доступ Це розріз завдовжки 3-4 см через який формується необхідна за величиною порожнина під глибоким листком поверхневої фасції і під великим грудним м'язом. Таким чином, молочна залоза залишається зверху і не піддається жодній травматизації.

Під час виконання пластики, особливу увагу хірург приділяє зупинці кровотечі з дрібних судин. Імплантати встановлюються в сформовану порожнину. Накладаються 3 ряди швів: на фасцію, на жирову клітковину, на шкіру. Потім на рану накладаються смужки стерістрікс, асептична пов'язка, відразу ж одягається компресійна білизна.

Після операції

 

Після операції

післе операціїПацієнтки знаходяться в клініці протягом першої доби після операції, потім необхідно приїжджати на перев'язки і контрольні огляди за призначенням лікаря. Протягом 3-4 тижнів потрібно носити компресійний бюстгальтер. Шви самостійно розсмоктуються на 10-12 добу після мамопластики.

 

На першій перев'язці ще рано оцінювати отриману форму молочної залози. Залоза виглядає уплощеною, верхня півсфера надлишково наповнена, відзначається набряклість в області грудини. Пальпаторно - залоза пружна, помірно болюча. Суб'єктивні неприємні відчуття зазвичай проходять через 3-4 дні, а для остаточного формування проходить 1,5-2 місяці. За цей час фасціальна система, м'язи рівномірно розтягуються над імплантами, спадає набряк, імплантат трохи опускається. Груди стають значно м'якшими і більш рухливими. Формування шкірних рубців закінчується в період від 10 до 12 місяців.

Можливі ускладнення

1. Гематома (скупчення крові в сформованій порожнині). Найчастіше дане ускладнення усувається пункційно, але, при необхідності, проводиться повторний огляд порожнини імпланта.

2. Капсулярна контрактура. Навколо імпланта формується фіброзна капсула зі сполучної тканини, що відокремлює його від м'яких тканин. Іноді капсула може ущільнюватися і здавлювати імплантат. Як наслідок, зменшуватись в об'ємі, у зв'язку з чим відбувається здавлювання імпланта. Така проблематика обумовлена індивідуальною реакцією організму, яку, на жаль, неможливо передбачити перед пластикою. Це ускладнення іноді вимагає оперативного лікування: повного або часткового видалення капсули (капсулоектомія).

3. Гіпертрофічний або келоїдний рубець. Виникає в зв'язку зі схильністю організму до утворення подібних рубців. Виникає досить рідко і потребує консервативного, а в окремих випадках - і оперативного лікування.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
06-03-2017