Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (044) 300 25 17 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Гінекомастія, її лікування

Гінекомастія - це збільшення грудних залоз у чоловіків. Дана проблема, найчастіше пов'язане з дисбалансом в організмі гормонів естрогену і тестостерону. Справа в тому, що як у жінок, так і у чоловіків в організмі синтезуються обидва види статевих гормонів, різниця лише в кількості. Часто гінекомастія розвивається у спортсменів, які в період тренувань застосовували стероїдні препарати і анаболіки. Це призводить до гормонального дисбалансу, і як наслідок, гіпертрофії тканини молочних залоз.

У деяких чоловіків може відзначатися надмірне скупчення жирової тканини в проекції грудей. Це так звана «псевдогінекомастія». У таких випадках можуть допомогти заняття спортом. Якщо консервативні методики малорезультативні, доцільно виконати локальну ліпосакцію.

Хірургічне лікування гінекомастії полягає в повному видаленні залізистої тканини. Під час операції розріз робиться по краю ареоли. Необхідно повністю резекувати тканину молочної залози і заповнити брак об'єму ротованим жировим клаптем. Заповнення обсягу необхідно, щоб в майбутньому, сосок не поринав вглиб. Після цього шкірні розрізи вшиваються. Операція може поєднуватися з локальною шприцевою ліпосакцією, яка виконується через той самий розріз.

Метод анестезії обирається в залежності від обсягу залози. При значній гіпертрофії залози операція виконується під наркозом.

Відновлювальний період після таких операцій, в середньому триває 2 - 3 тижні. Остаточне формування рубця закінчується до 4-5 місяців.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
06-03-2017