Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Асиметрія грудей: причини і методи лікування

Асиметрія грудей: причини і методи лікування фото 1 Природна асиметрія грудей може бути присутня у будь-якої жінки. Але в нормальному стані відхилення становить менше одного розміру. Якщо різниця в розмірі і формі виражена більш явно, це може приносити великий дискомфорт. Існує кілька способів корекції диспропорції шляхом зменшення або збільшення однієї з молочних залоз, в результаті чого можна досягти повної гармонії в образі.

Причини асиметрії грудей

Диспропорція може бути вродженою і розвинутися в період статевого дозрівання, або набутою, що пов'язано з порушеннями в організмі.

  • Вроджена. Природою закладена деяка асиметрія не тільки грудей, але і стоп, очей, вух та інших парних частин тіла. В період лактації вроджена диспропорція розмірів і форм може бути самостійно усунена, але можливий і зворотний ефект, коли диспропорція може стати ще більш вираженою.
  • Лактація. Якщо в одній з грудей застоюється молоко, то згодом вона може стати більше.
  • Пластична операція по збільшенню. При зміщенні імпланта або формуванні фіброзу може розвинутися виражена деформація молочних залоз.
  • Гормональні зміни. У період статевого дозрівання і менопаузи може спостерігатися нерівномірне зростання тканин.
  • Мастопатія. Доброякісні і злоякісні новоутворення можуть привести до деформації і диспропорції. Для запобігання захворювання необхідно регулярно робити мамографію.

Асиметрія грудей: причини і методи лікування фото 2 Порушення, викликані гормональними змінами, проходять самостійно або вимагають медикаментозного лікування, в інших випадках може бути проведена пластика, яка допоможе отримати повністю гармонійний вигляд.

Види асиметрії

Асиметрія молочних залоз класифікується за ступенем вираженості. Несуттєві зміни в межах одного розміру не приносять вираженої дисгармонії в зовнішній вигляд і не вимагають корекції. Середній ступінь передбачає збільшення однієї з грудей щодо іншої на 1/3, важкий ступінь передбачає різницю в розмірі на ½.

Також види асиметрії класифікуються за типом змін:

  • затримка розвитку (гіпоплазія) однієї молочної залози і нормальний розвиток другої;
  • гіпертрофія однієї молочної залози і нормальний розвиток другої;
  • комбінація гіпоплазії і гіпертрофії;
  • нерівномірне опущення;
  • різниця в діаметрах ареол сосків.

Залежно від типу змін обирають спосіб хірургічного втручання.

Хірургічні методи корекції

Якщо у пацієнтки спостерігається гіпоплазія, проводиться пластична операція збільшення грудей недостатнього розміру з використанням імплантів.

При гіпертрофії проводиться редукційна мамопластика. Лікування передбачає розсічення в області соска або субмамарної складки. Після цього проводять видалення зайвої залозистої і жирової тканини. Потім при необхідності сосок позиціонується в потрібній області.

При різниці діаметрів сосково-ареолярної області проводиться корекція. Для цього по контуру ареоли роблять надріз, зайву тканину видаляють і на її місце переносять сосок.

При різних ступенях птозу проводиться мастопексія. Лікування полягає у видаленні зайвої тканини через розріз в області під соском або навколо нього.

Хірургічні методики є єдиним ефективним способом усунення диспропорції молочних залоз. Косметичні процедури, маски і креми, масажі та вправи не можуть побороти цей недолік. За допомогою пластики можна усунути будь-які форми асиметрії, якщо вони не пов'язані із захворюваннями і гормональними порушеннями. Перший результат можна спостерігати через 6 місяців і зберігається він на все життя.