Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Феноловий пілінг, показання та медичні аспекти проведення процедури

У деяких ситуаціях для зменшення зморшок і складчастості шкіри обличчя досвідчені пластичні хірурги віддають перевагу глибокому феноловому пілінгу замість шкірної пластики. Але це далеко не тому, що нарешті знайдено універсальний засіб боротьби з віковими проявами. Насправді, феноловий пілінг є одним з безлічі інструментів, за допомогою яких хірург домагається максимально вираженого і стабілізованого результату. І в цьому випадку дуже важливо чітко оцінювати ситуацію і використовувати цю процедуру тільки будучи впевненим у кінцевому результаті.

Фенол, або карболова кислота є основною діючою речовиною. При нанесенні фенолу на проблемні ділянки шкіри, руйнуються поверхневі шари епідермісу, руйнується частина колагенових і еластинових волокон. Це активує синтез нових сполучнотканинних структур, які мають значну якісну перевагу. Така реконструкція дермальних шарів призводить до значного зменшення шкірних заломів і підтягування шкіри.

Показання до проведення фенолового пілінгу:

  • Дрібні і глибокі зморшки і борозни шкіри обличчя.
  • Помірне птозування (провисання) шкіри.
  • Ознаки фотостаріння.
  • Вогнищева гіперпігментація.
  • Наявність розтяжок на шкірі.
  • Поверхневі шкірні утворення і кератоз.

Протипоказання до проведення глибокого пілінгу:

  • Герпетичні висипання
  • Будь-які шкірні ушкодження в планованій зоні впливу.
  • Печінкова, ниркова та серцево-судинна патологія.
  • Вагітність і період лактації.
  • Індивідуальна гіперчутливість до фенолу.
  • Схильність до утворення гіпертрофічних рубців.

Процедура глибокого фенолового пілінгу

На попередніх консультаціях лікар збирає детальний анамнез, оцінює особливості шкіри, визначає показання до виконання процедури і уточнює найбільш значущі для впливу зони. Дуже важливо грамотно оцінити загальний стан організму і при необхідності призначити лабораторне та клінічне обстеження.

Безпосередньо перед процедурою шкіра інтенсивно очищується губкою і обробляється розчином антисептика.

Місця глибоких шкірних заломів злегка продряпують голкою. Фенол наноситься на шкіру спеціальним пензликом. Спочатку обробляються ділянки з найбільш товстою шкірою (периоральна, міжбрівна зона, чоло) а потім хімічний вплив виконується на ділянках, де шкіра значно тонша (верхні і нижні повіки, щоки, шия).

Досвідчений лікар оцінює якість утворення фроста (візуального прояву хімічної деструкції епітелію) і, при необхідності, повторює нанесення фенолу на ділянки з товстою шкірою. При цьому, між нанесенням розчину на кожну ділянку роблять невеликі перерви. Пілінг супроводжується досить вираженим але короткочасним печінням шкіри. Процедура закінчується нанесенням на зони фенольного впливу присипки вісмуту субгалата. При необхідності, ділянки з найбільш товстою шкірою заклеюються спеціальним стерильним пластирем, і на ранок наступного дня вони повторно обробляються фенолом.

Після цього лікар дає детальні рекомендації по догляду та призначає дату контрольного огляду.

Корки, що утворилися на місці фенольного впливу , відходять на 7-8 добу. Шкіра вже виглядає значно оновленою, але ще має рожевий колір. У цей період необхідний активний захист від потрапляння ультрафіолету на шкіру. В іншому випадку, може розвинутися виражена гіперпігментація. Такий захист необхідно здійснювати до повного відновлення природного кольору шкіри, за допомогою нанесення кремів з високим сонцепоглинаючим фактором. В середньому повний період відновлення займає близько 2 місяців.

Можливі ускладнення:

  • Гіпопігментація (втрата пігментації шкіри в зоні впливу).
  • Ектропіон (деформація і відтягування вниз нижньої повіки).
  • Шкірні інфекційні захворювання.
Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
06-03-2017