Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Анестезія - опис процедури, види анестезії які застосовуються в Клініці пластичної хірургії

Анестезія 1 Операції, що виконуються в медичних центрах в плановому порядку, завжди супроводжуються анестезією (знеболенням).

Анестезія - це тимчасове зменшення чутливості тіла або його окремої частини, може супроводжуватися тимчасовим припиненням сприйняття інформації (безсвідомість).

Види анестезії, що застосовуються в Клініці пластичної хірургії - це загальна анестезія (наркоз), місцева анестезія (знеболення окремої ділянки тіла, на якій виконується маніпуляція), або провідникова анестезія (оборотне блокування стовбурів нервів які сприймають біль на віддаленій ділянці тіла).

Вибір методу анестезії часто залежить від обсягу оперативного втручання, психоемоційного статусу пацієнта та бажання хірурга і пацієнта. Як правило, хірург і пацієнт визначають метод анестезії спільно.

Загальна анестезія (наркоз) - метод анестезії, спрямований на тимчасове пригнічення роботи центральної нервової системи, відключенням свідомості, пригніченням больової чутливості. Основне завдання наркозу - забезпечити комфортне перебування пацієнта під час операції. Багато в чому наркоз є пріоритетним вибором, тому що він виключає психоемоційне напруження та хвилювання під час операції. Також загальна анестезія (наркоз) має ряд особливостей при підготовці до неї. Дуже важливо пам'ятати і знати про те, що пацієнт в день проведення загальної анестезії не повинен їсти і пити за 6 годин до початку операції. Також, в день проведення наркозу слід припинити прийом препаратів, що знижують артеріальний тиск (для пацієнтів, які системно приймають препарати для лікування гіпертонії). Також, перед проведенням загальної анестезії потрібно уточнити (не скасувати, а саме уточнити) про прийом гормональних препаратів (контрацептивів або препаратів для лікування щитовидної залози). Також, потрібно уточнити у лікаря і виключити прийом препаратів, що містять аспірин (кардіомагніл, магнікор), за 2 тижні до операції. Потрібно обов'язково попередити лікаря про наявність знімних конструкцій в ротовій порожнині, складності відкривання рота і закидання голови, якщо такі є.

Загальна анестезія (наркоз) є методом вибору анестезії при операціях - ринопластика, підтяжка обличчя, аугментаційна мамопластика, редукційна мамопластика, ліпосакція від 6 зон і більше, круропластика, аугментація сідниць, отопластика для дітей від 7 до 13 років.

Обов'язкова умова - після проведення загальної анестезії (наркозу) пацієнт протягом доби має перебувати в Клініці під наглядом.

 Анестезія 2 Місцева анестезія - широко використовується в пластичній хірургії, тому що не вимагає тривалого перебування в стаціонарі, широкого передопераційного обстеження, її вартість включена у вартість операції. Місцева анестезія знижує чутливість тканин (знеболює) в зоні маніпуляцій, при цьому не впливає на свідомість пацієнта. Тобто, пацієнт під час операції не відчуває болю і перебуває у повному контакті з операційної бригадою. Найчастіше місцева анестезія застосовується для амбулаторних операцій (в день операції пацієнт може їхати додому). Місцева анестезія - є методом вибору при операціях: пластика верхніх і нижніх повік, S ліфтинг, пластика лоба, ліпофілінг, отопластика від 13 років, пластика кінчика носа, видалення тілець Біша.

При місцевій анестезії не потрібно скасовувати препарати, які людина системно застосовує для лікування хронічних захворювань (крім тих, що містять аспірин). Перед проведенням місцевої анестезії потрібно виконати тест на переносимість місцевого анестетика.

Провідникова анестезія - одна з модифікацій місцевої анестезії. Може бути застосована при операціях, коли локальне введення місцевого анестетика небажане. Тобто, всі види хейлопластики (Булхорн, VY пластика верхньої і нижньої губ, ментопластіка, всі види пластики пальців). Провідникова анестезія передбачає тимчасове блокування чутливих нервових стовбурів в місцях їх виходу і, тим самим, відсутність больових відчуттів. Основні переваги провідникової анестезії - малі витрати анестетика, відсутність деформації тканин в зоні операції.

Метод анестезії підбирається для кожного пацієнта індивідуально в залежності від обсягу операції, соматичного здоров'я, віку, побажань пацієнта і статусу.