Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Жировик: правда, міфи і звідки він береться

Жировик: правда, міфи і звідки він береться Невелике рухоме утворення під шкірою рідко викликає серйозні побоювання щодо здоров'я, але доставляє відчутний емоційний дискомфорт. Незважаючи на начебто безневинний, в деяких випадках невеликий жировик може стати справжньою проблемою. Чи варто пускати все на самоплив або відразу ж позбутися від ненависної ліпоми, знають фахівці «Клініки пластичної косметичної хірургії» в Полтаві.

Що таке жировик?

Ліпома - це доброякісне новоутворення, що зростає з жирової тканини, за що і отримало назву «жировик». З такою проблемою стикається одна людина з тисячі, часто не віддаючи їй великого значення. Доброякісна пухлина мало чим відрізняється від звичайної жирової тканини і є зрілі жирові клітини, оточені тонкостінною фіброзною капсулой. Таке утворення не заподіює больових відчуттів і легко прощупується через шкіру.

Досить часто ліпоми виростають на шиї, животі, сідницях, верхній частині спини або руках, рідше виявляються на гомілці або руці. Помітити їх легко, але вони рідко становлять небезпеку для здоров'я.

Зовсім інакше справа йде з новоутвореннями в стінках органів або заочеревинному просторі. Таку пухлину знайти можна тільки при проходженні обстеження, а ризик отримання шкоди для здоров'я набагато вищий.

Причини утворення ліпоми

Розростання жирової тканини набагато частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Це обумовлено гормональними особливостями організму. Незважаючи на це, жіночі жировики переважно поодинокі, а у чоловіків частіше зустрічаються множинні форми. Точна причина формування ліпом невідома, але ризик появи жирової пухлини збільшується завдяки:

  • перенесеним травмам;
  • спадковості;
  • нездорового способу життя (алкоголізм, ожиріння).

Незалежно від причини появи жировика при його виявленні варто звернутися до лікаря.

Чи небезпечні жировики для здоров'я?

Більшість підшкірних ліпом нешкідливі, а їх розмір обмежується 1-3 см. Але бувають і виключення, коли грудка жиру виростає до декількох кілограм. Великі скупчення жиру, розташовані в стінках органів, стають причиною появи серйозних проблем зі здоров'ям. Вони тіснять здорові тканини, порушують іннервацію і кровопостачання в організмі, що призводить до появи супутніх захворювань (кишкової непрохідності, коронарної недостатності і ін.).

Жировик: правда, міфи і звідки він береться До патологій розростання жирової тканини відносять:

  1. Ліпоматоз - поява множинних новоутворень.
  2. Горб Біша (загривок, удовиний горб) - патологічне скупчення жиру в області 7-го шийного хребця.
  3. Дифузну ліпому шиї, що виникає при множині симетричному ліпоматозу. У запущених випадках зростання новоутворення призводить до здавлення шийних нервів, судин, дихальних шляхів. Це може сприяти до серйозних наслідків для організму людини.
  4. Деревоподібну ліпому, що утворюється в суглобах і має гіллясту форму.
  5. Оссифіцірованну ліпому з формуванням всередині утворень вогнищ кісткової тканини.

Крім того, в окремих випадках доброякісна пухлина може переродитися в злоякісну пухлину, особливо якщо мова йде про жировик в заочеревинному просторі.

Як видалити жировик?

Так як ліпома складається не тільки з жиру, а й з навколишньої його фіброзної оболонки, для лікування необхідно позбутися від обох складових. Найпростіше видалити жировик хірургічно, але зрідка лікарі обмежуються ін'єкціями стероїдів для перешкоджання розростання жирової тканини. Незважаючи на потенційні ризики, видалення жирових новоутворень у дітей молодше 5 років не проводиться.

Для видалення новоутворення найчастіше застосовують:

  • ліпосакцію;
  • ендоскопічні методи;
  • хірургічне втручання;
  • апаратні методики.

Ліпосакція дозволяє спустошити жировий мішечок, але залишає фіброзну капсулу, тому існує ризик повторної появи проблеми. Цей метод часто використовується для лікування удовиного горба.

Ендоскопія використовується при видаленні жировика невеликого діаметра (2 см). Але японські лікарі зуміли впровадити методику підслизової десекціі при боротьбі з утвореннями до 5 см в діаметрі.

За допомогою хірургічного втручання можливе видалення ліпоми будь-якого розміру. Для усунення підшкірних новоутворень досить невеликої операції під загальною анестезією. Лікар знеболює місце проведеної процедури, розрізає шкіру, виймає жировик, а потім зашиває рану. При видаленні внутрішньорганних ліпом втручання проводиться під загальною анестезією.

Апаратні методи, що включають лазерне, радіохвильове лікування або кріодеструкцію, застосовують при видаленні невеликих підшкірних новоутворень.

Досвідчені лікарі «Клініки пластичної косметичної хірургії» в Полтаві швидко позбавлять вас від проблеми найбільш ефективним і безболісним методом.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
01-03-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Яскраво виражені скули і запалі щоки - мрія багатьох жінок. Але найчастіше дівчата не можуть позбутися від неприємних округлостей в середній частині обличчя, як би не старалися. Навіть малярський ліфтинг не дасть бажаного ефекту, якщо не позбутися від об'ємних скупчень жиру в щічної області - комків Біша. Багато знаменитостей пройшли через операцію по позбавленню від жирових тіл в щоках. Але є і ті, хто побоюється видалення грудочок жиру через оточуючих на цю тему міфів.
Носіння сережок цілком звичне діло для більшості дівчат. Багатьом дівчаткам вуха проколюють ще в ранньому дитинстві, і з тих пір вони не розлучаються з модними аксесуарами. Але важкі сережки можуть призводити до розтягування мочки вуха і збільшення дірки в ній, яка вже не може зарости самостійно. Що робити, щоб заростити дірки у вухах? Якщо ви віддаєте перевагу звичайним сережкам, то дірка від них затягнеться, коли ви перестанете носити аксесуар.
Для збереження краси та молодості жінки готові на будь-які хитрощі. Але якщо одні методики омолодження вже давно перевірені і не викликають у пацієнтів побоювань, інші ж обростають павутинням із міфів. Однією з новітніх процедур, навколо якої ходить безліч чуток - є нитковий ліфтинг. Лікарі «Клініки пластичної косметичної хірургії» в Полтаві готові розповісти, чому не варто боятися, і наскільки ефективна підтяжка нитками.
Блефаропластика – це одна з найбезпечніших і малотравматичних операцій у пластичній хірургії, що викликає непослаблюючий інтерес. Але, як і будь-яка інша пластика, підтяжка повік пов'язана з ризиком виникнення ускладнень. Особливо лякає пацієнтів ймовірність появи шрамів на шкірі. Лікарі Клініки пластичної косметичної хірургії в Полтаві знають, як запобігти виникненню небажаних ефектів після блефаропластики і боротися з ними в разі виникнення.
Обрізання або циркумцизія обов'язкова процедура, яку проходять чоловіки, які сповідують іудейську релігію або іслам. Але не тільки релігійні причини змушують чоловіків позбуватися крайньої плоті. Багато хто проходять операцію під впливом медичних чинників, гігієнічних причин або естетичних уподобань до виду статевого члену. При правильному виконанні циркумцизії ризик ускладнень мінімальний, відновлення після операції проходить швидко і майже не доставляє болісних відчуттів.