Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Складка під грудьми після маммопластики: причини і методи корекції

Складка під грудьми після маммопластики: причини і методи корекції Мамопластика - це один з найбільш популярних видів пластики. Багато жінок хочуть бути красивими, виглядати ефектно. Сучасні грудні імпланти виглядають дуже природно і привертають захоплені погляди. Ситуації, при яких слід вдаватися до мамопластики, можуть бути різними. Одні хочуть банально відкорегувати розмір, а хтось відновити зовнішній вигляд після народження і годування дитини, а також хірургічного втручання.

Незважаючи на розвиток медицини і досить велику практику в області пластичної хірургії, в ряді випадків зустрічаються негативні явища. Одне з них - поява під грудьми подвійної складки (дабл-бабл).

Чому з'являється складка під грудьми після пластики

Не секрет, що у кожної жінки груди мають не тільки свій розмір, але ще і форму. Прийнято вважати, що якщо молочні залози конусоподібні або тубулярні, то після операції по їх збільшенню можуть виникнути ускладнення у вигляді складочки. Але статистичний аналіз, підкріплений низкою досліджень, показують, що дефект може з'явитися в незалежності від форм.

Зовні це виглядає так. Знизу лінія бюста не переходить в тіло, а як би обминає опуклість. Це говорить про те, що імпланти опустилися вниз. Трапляється таке явище як відразу після хірургічного втручання зі збільшення, так і через досить тривалий час, від 6 місяців до півтора років.

Спробуємо розібратися в причинах появи подвійної складки. Найчастіше проблема криється в самих грудях. Вона ділиться на дві зони: верхню і нижню. Зустрічаються такі випадки, коли велика частина тканин, з яких складаються залози знаходяться зверху. Тоді говорять про недорозвиненість низу. Саме тому спочатку говорили про специфіку грудних залоз тубулярной форми. Також у жінок зустрічається завищення підгрудной частини.

Причина дефекту криється не тільки в фізіології, а й в самій процедурі мамопластики:

  • неправильний алгоритм ведення процедури;
  • невірний вибір точки доступу до молочних залоз;
  • некоректно підібраний імплант.

Занадто велика підгрудная борозна, фізіологічне явище, що викликає небажані наслідки в майбутньому. Якщо при проведенні мамопластики цей фізіологічний недолік неможливо усунути, то потім є ймовірність появи другої борозни - штучної. Це свого роду конфлікт між існуючою тканиною і протезом, яким потрібно зайняти правильне положення. Такі проблеми зазвичай проявляються відразу після того, як сходить набряклість.

Але є ряд причин, по яких побічні явища виникають після деякого часу. До них відноситься:

  1. Мамарно фіброз. Він виникає через те, що організм всіляко намагається обмежити себе від взаємодії з чужорідним тілом. Тканини навколо імпланта стають більш щільними. Це може привести до дискомфорту і тяжкості. Імовірність виникнення - перший рік після пластики.
  2. Ефект водоспаду. Зовні ситуація виглядає так, як ніби молочна залоза відповзла в сторону, а сосок опустився вниз.
  3. Опущення ендопротеза. Протез опускається вниз, найчастіше це пов'язано з розташуванням і щільністю м'язових тканин.

Перша причина найбільш поширена. Найпростіший шлях вирішення проблеми - це видалення фіброзної капсули. При цьому сам ендопротез за бажанням змінюється.

Готуючись до процедури треба розуміти, що вибір імпланту повинен проводитися дуже ретельно. У медицині застосовуються, так звані анатомічні протези. Не забувайте, що шкіра має пам'ять. Тому в післяопераційний період є ймовірність виникнення дабл-бабл на тому місці, де була природна зморшка.

Як позбутися від подвійної складки після збільшення грудей

Складка під грудьми після маммопластики: причини і методи корекції Виправити наявність дабл-бабл можна за допомогою повторної операції. У процесі її проведення проводиться розріз на шкірі і вирівнювання борозен. В результаті первинного хірургічного втручання утворюється мамарна складка. Від її правильного формування багато в чому залежить успіх корекції. Щоб виправити мінуси, що виникли при хірургічному збільшенні молочних залоз, загальний контур бюста намагаються виправити имплантом. Хірург штучним шляхом вибудовує новий вигин під грудьми. Для правильного формування потрібно, щоб вона була розташована нижче, ніж була природна.

Якщо з'явившийся дабл-бабл не створює враження сильної деформації, тобто вона існує, але не псує зовнішній вигляд, можна зробити пластичну операцію під назвою липофилинг. Під нею розуміють пересадку жирових тканин. Цей процес менш болісний, ніж первинна установка протезів. Матеріал для пересадки беруть з іншої частини тіла, наприклад, зі стегон або живота. Вона приживляється на місце подвійної складки. Іноді для цього потрібно кілька сеансів, так як відразу нова шкіра може цілком не прижитися.

При сильно вираженій подвійний складці виправити зовнішній вигляд без повторної хірургії не можна. Оскільки причини появи дефекту можуть бути різними, то шляхи їх вирішення підбираються індивідуально. Іноді може знадобитися кілька повторних хірургічних втручань.

  1. Виправлення нижньої частині грудної порожнини. Така маніпуляція проводиться таким чином. Лікар робить надрізи так, щоб максимально зменшити натяг в підгрудній області. Потім тканини опускаються вниз, як би перекриваючи ту частину ендопротеза, яка виступає. Все це робиться під загальним наркозом, не дивлячись на простоту, реабілітація все ж потрібна.
  2. Ендопротез піднімається вгору. Його фіксація проводиться за допомогою спеціальних швів. Вони повинні замінити волокна сполучних тканин. Це аналог природних, вони спрямовані на те, щоб підтримувати контури і висоту бюста на належному рівні. Одночасно може проводитися корекція нижнього полюса грудних залоз.
  3. Мамарно фіброз, якщо лікарі поставили такий діагноз. Операція досить тривала і складна. У процесі її видаляється капсула, яка утворилася навколо імпланта. Часто таке явище відбувається через те, що м'язи грудної клітини розтягнуті. Також виною може бути розташування більшої кількості тканин в верхньому грудному полюсі. Під час такої операції лікар-хірург може запропонувати виконати заміну існуючого ендопротеза на інший, який буде відповідати анатомічним особливостям бюста.
  4. Усунення ефекту водоспаду. Операційне втручання проводиться об'ємно. У загальному плані цей процес нагадує підтяжку. Забирається зайва тканина внизу молочних залоз. Сосок з ареолою пересувається вгору. Тип розрізу нагадує замкову щілину. Рубці на шкірі залишаються, але за місцем розташування вони знаходяться внизу грудей. Всі вони розташовуються вертикально і спрямовані до соска. При правильному проведені пластики вони будуть не сильно помітні.
  5. Заміна імпланта. Така операція може проводитися за бажанням пацієнтки в тому випадку, якщо вона вважає, що приживлення проходить якось неправильно. Також це робиться в складних ситуаціях, коли хірурги не можуть запропонувати якесь інше рішення. Заміна може бути зроблена на більш зручний протез анатомічної форми. Але бувають винятки, при яких рекомендується повне видалення імпланту.

Чи можна запобігти утворенню складки під грудьми при мамопластиці

Правильне розуміння проблеми дає можливість запобігти її. Тому перш, ніж зробити вибір в сторону мамопластики, має сенс уважно ознайомитися з усіма наслідками. Що може зробити лікар?

  • поставити і підібрати протез з характеристиками, які максимально відповідають існуючій формі молочних залоз;
  • відкорегувати бажання пацієнтів в сторону здорового стану бюста в подальшому;
  • правильно підібрати технологію, тобто місце, де буде знаходиться розріз, щоб в подальшому шви були мінімально помітні;
  • провести повне медичне обстеження, такі заходи допоможуть запобігти можливі протипоказання.

Що потрібно передбачити пацієнтові? В першу чергу уважно вивчити практику клініки, в яку Ви збираєтеся звернутися. Не завжди висока ціна або розкручена реклама - це гарантія коректного проведення операції. Сьогодні в інтернеті достатньо інформації, щоб переглянути відгуки клієнтів, почитати про клініку, провести порівняльний аналіз і попередньо підібрати лікаря. Зверніть увагу, що медичне обстеження - це необхідна підготовча процедура.

Щоб уникнути негативних наслідків, важливо строго дотримуватися рекомендацій реабілітаційного періоду.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
02-12-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

У пластичній хірургії використовується два типи збільшення губ. Перший проводиться за допомогою ін'єкцій. При цьому найбільш популярними є уколи на основі гіалуронової кислоти. Її основна властивість зволожувати і робити шкіру більш еластичною. За здатністю сприйняття організмом, препарати на такій основі дуже легко переносяться. Ін'єкції фактично не мають побічних ефектів. Це так звана щадна пластика. Жінки можуть моментально підкорегувати контури і усунути неглибокі мімічні зморшки.
Обрізання роблять за медичними показаннями або добровільно по релігійним і естетичним причин. Наукові дослідження показують, що обрізання крайньої плоті або циркумцизія знижує ймовірність зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом. Ця процедура має і ряд інших корисних ефектів, навіть якщо проводиться вже в зрілому віці. Переваги обрізання для чоловічого здоров'я Виконуючи циркумцизію, лікар видаляє крайню плоть статевого члена, оголюючи його голівку.
Шия і підборіддя завжди на виду і красномовно видає вік. Шкіра в цій зоні делікатна і тонка, швидко втрачає вологу і пружність. Щоб шия виглядала красиво і молодо в будь-якому віці, важливо правильно доглядати за її шкірою і в міру необхідності виконувати косметологічні процедури від омолоджуючого масажу і уколів до ліпосакції підборіддя. М'язи шиї постійно працюють вони не тільки підтримують голову, а й виконують її повороти, нахили.
У зоні навколо очей особливо швидко з'являються зморшки. Активна міміка, часте перебування на вітрі і сонці, постійне прижмурення і в результаті шкіра повік і прилеглої зони втрачає пружність, утворюються дрібні складки, які згодом поглиблюються. В арсеналі сучасної косметології є безліч способів, що дозволяють позбутися від мімічних зморшок, синців і оточених мішків під очима. Для цього застосовують апаратні методики, ін'єкції препаратів, в складних випадках проводять пластику вік.
З віком біля вух з'являються вертикальні зморшки, які помітні при короткій стрижці і багатьох варіантах зачісок. Вертикальні складки зазвичай розташовуються з боку щоки перед вушною раковиною і з'являються після 40 років. У міру старіння шкіра стає менш пружною, зневоднюється, отримує менше поживних речовин все це призводить до появи зморшок, як і недостатнє вироблення колагену. Для їх усунення використовують ін'єкційні методи, такі як контурна пластика, мезониті, заповнення філлерами.