Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Опущення грудей: способи відновлення природної форми

Опущення грудей: способи відновлення природної форми фото 1 Мастоптоз - опущення тканин молочної залози. Цей процес є неминучим і може розвинутися з віком, при вагітності, заняттях спортом та інших факторах. Сучасні методики дозволяють повністю усунути птоз за допомогою різних методик.

Причини та ступені обвисання грудей

Мастоптоз може розвинутися в будь-якому віці, що буває пов'язано зі способом життя, особливостями організму, неправильним доглядом за молочними залозами.

Причини мастоптозу:

  • вікові зміни. Згодом тканини молочних залоз розтягуються під власною вагою, м'язи грудей втрачають тонус, обсяг залізистої тканини зменшується. В результаті молочні залози зміщуються вниз і втрачають пружність;
  • вагітність та період лактації. Під час вагітності молочні залози значно збільшуються в розмірах через гормональної перебудови і набор ваги. При збільшенні залізистих тканин і жирового прошарку розтягуються м'язи і шкірні покриви. По завершенні періоду лактації, коли вага і гормональний фон приходять в норму, розмір повертається до вихідного, а м'язи і шкіра не можуть самостійно повернути тонус, в результаті чого розвивається мастоптоз і потрібна корекція;
  • великий розмір. Якщо від природи або в результаті пластики груди мають занадто великий розмір, який не відповідає комплекції жінки, це може призвести до раннього птозу;
  • стрибок ваги. При стрімкому наборі маси тіла збільшується і дана область, що супроводжується розтягненням тканин. При схудненні тканини не відновлюють свою колишню форму;
  • викривлення хребта. При кіфозі або лордозы, коли грудна клітина стає запалою, можливо опущення тканин її передньої частини.

Ступінь мастоптозу

У визначенні ступеню мастоптозу орієнтуються на субмамарну область - складку під грудьми і положення соска.

  1. ступінь - сосок досягає субмамарної області або опускається на 1 см нижче її рівня;
  2. ступінь - опущення соска на рівень 1-3 см;
  3. ступінь - зміщення більш ніж на 3 см. При наявності даного ступеня сосково-ареолярна зона спрямована донизу;
  4. псевдоптоз - опущення нижче субмамарної області зі збереженням нормального положення соска.

Ви можете визначити приблизну ступінь мастоптозу самостійно в домашніх умовах. Для цього встаньте прямо, покладіть долоню під груди і перевірте, скільки пальців закриває їх тіло. Якщо до 2 пальців, можна судити про перший ступінь, 2-4 пальці - другий ступінь, вся долоня - третій ступінь.

Опущення грудей: способи відновлення природної форми фото 2 Консервативні методи лікування мастоптозу

Безопераційними методами лікування можна відстрочити птоз або знизити швидкість його розвитку. Але на II-III стадії дані методики будуть неефективними і не принесуть ніякого косметичного ефекту.

  • Водні процедури. Доступний в домашніх умовах спосіб. Ви можете використовувати контрастний душ або гідромасаж.
  • Косметичні засоби. Це можуть бути креми, маски і лосьйони на основі колагену, еластину, гіалуронової кислоти, паростків пшениці, фітоестрогенів, альгінатні маски, засоби на основі ламінарії.
  • Масаж. Спрямований на стимуляцію обмінних процесів і регенерацію тканин. Важливо дотримуватися техніки проведення процедури масажу, тому краще звернутися до фахівця.

Якщо ви хочете повністю усунути птоз, варто вдатися до пластичної операції.

Хірургічні методи лікування і їх переваги

Пластика дозволяє ефективно усунути будь-яку стадію птозу і повернути грудям їх правильну форму. За бажанням пацієнтки така пластична операція може бути поєднана зі збільшенням молочних залоз. Мастопексія може проводитися за різними напрямками в залежності від ступеню обвисання.

  • Ареолярна мастопексія

    Пластика проводиться для лікування I і ранньої II стадії порушення. Робиться розріз у вигляді півмісяця на верхній частині ареоли або по всій її окружності. Зайві тканини висікаються, проводиться підтяжка області соска, після чого накладають косметичний шов. Ареолярна мастопексія примітна тим, що не залишає виражених рубців, може бути поєднана з пластичною операцією по збільшенню і має мінімальний ризик ускладнень. Такий вид мастопексії дає хороші результати, але з мінусів даного виду пластики відзначимо довший рубець від вертикального розрізу.

  • Якірна мастопексія.

    Така пластична операція використовується при вираженому обвисанні. Хірург проводить розтин тканин в субмамарній області і перпендикулярно їй від соска. Це дозволяє прибрати максимально можливу частину тканин і зробити підтяжку сосково-ареолярної зони. В результаті якірної мастопексії молочні залози набувають правильної форми, за бажанням пацієнта може бути проведено встановлення імплантів.

Пластична операція з підтяжки має ряд переваг. В першу чергу тому що не існує подібних по ефективності аналогів. За допомогою мастопексії можна скорегувати форму молочних залоз, навіть якщо від природи вони не були у вас ідеальними, змінити розмір і положення сосково-ареолярної зони, за бажанням збільшити груди. У порівнянні з консервативними методами корекції, мастопексія є більш травматичною, можливе зниження чутливості сосків протягом декількох місяців, за прооперованої областю буде потрібний догляд. Але в майбутньому ви зможете насолоджуватися досконалою формою своїх грудей і при правильному догляді не боятися повторних змін мінімум 10 років.